Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інформація

Виконавчий комітет
06.02.2020

У 2019 році лікарняні та декретні по Дніпропетровській області було нараховано понад 282 тис. працюючих

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області упродовж 2019 року направлено на фінансування лікарняних, допомог по вагітності та пологах і на поховання 1,54 млрд гривень. Загалом у минулому році страхувальники подали заяви-розрахунки на фінансування лікарняних та декретних для 282 028 застрахованих осіб.

Підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.  Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.

4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Дохідну частину бюджету Фонду виконано на 99,6%

 

Упродовж 2019 року на рахунок Фонду соціального страхування України надійшло 25,069 млрд гривень. Дохідна частина бюджету виконана на 99,6% від запланованого кошторису.

Видаткова частина, у тому числі, виплати лікарняних і допомог по вагітності та пологах застрахованим особам, страхових виплат потерпілим на виробництві та фінансування медико-соціальних послуг, виконана на 98%. Загалом у минулому році Фондом профінансовано 25,122 млрд гривень.

Нагадаємо, упродовж 2019 року Фонд направив 8,235 млрд гривень на фінансування щомісячних страхових виплат для 205,7 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей, в тому числі в Дніпропетровській області – 2 млрд. грн. для 36,5 тис. осіб. На фінансування лікарняних, допомог по вагітності та пологах і на поховання перераховано 14,5 млрд гривень, в тому числі в Дніпропетровській області - 1,54 млрд.

Загалом у минулому році Фонд забезпечив надання матеріального забезпечення для 2,4 млн працюючих і страхових виплат для 205,7 тис. потерпілих на виробництві, в тому числі в Дніпропетровській області – для 283,3тис. працюючих та 36,5 тис. потерпілих на виробництві відповідно.

 

 

У 2019 році кількість застрахованих сягла 12,5 млн осіб

Понад 12,5 млн працюючих є застрахованими особами та знаходяться під опікою Фонду соціального страхування України. Зазначені особи в разі настання страхового випадку в період роботи отримують від Фонду допомоги, страхові виплати, медичні і соціальні послуги.

Застрахованою у Фонді є кожна особа, яка сплачує, або за яку сплачується роботодавцем єдиний соціальний внесок, тобто всі працевлаштовані, самозайняті, ФОП, особи, що працюють на умовах цивільно-правових договорів.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України в разі настання страхового випадку здійснює надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання. За наявності медичних показів фінансує проходження курсу реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів. У разі нещасних випадків на виробництві або набуття професійних захворювань здійснює оплату лікування всіх прямих наслідків нещасних випадків, у разі часткової або повної втрати працездатності здійснює надання одноразової допомоги та щомісячних страхових виплат, фінансує періодичне санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, ліками та медичними виробами тощо.

Загалом упродовж 2019 року допомоги та страхові виплати від Фонду отримали понад 2,6 млн осіб, у тому числі по Дніпропетровській області 319,8 тис.осіб на суму 3,54 млрд.грн.

4 394 працівники постраждали на виробництві у минулому році

За підсумками 2019 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 4 394 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві. Це на 411 осіб або 8,6% менше, ніж за підсумками 2018 року.

Водночас, кількість смертельно травмованих працівників зросла порівняно з 2018 роком на 60 осіб та становить 410 випадків.

Зокрема, по Дніпропетровській області протягом 2019 року зареєстровано 683 працівники, які отримали травми, пов’язані з виробництвом. Це на 17 осіб або на 2,5% більше, ніж у 2018 році.

А кількість смертельно травмованих працівників на виробництві в порівнянні з 2018 роком зменшилась на 5 осіб або на 10,2% та становить 44 випадки.

Фонд здійснює для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.

Інформація відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області за 2019 рік

Відповідно до статті 9 та 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105), Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.

Станом на  01.01.2020  на обліку  в управлінні  Фонду соціального страхування в Дніпропетровській області перебувають 243 251  підприємств, установ та організацій та фізичних осіб-підприємців, середньооблікова чисельність застрахованих осіб яких складає  968 634 особи.

Згідно затверджених планів-графіків до перевірок включено 841 страхувальника, з яких за 2019 рік перевірено 833. За цей період також проведено 388 позапланових перевірок. Всього спеціалістами управління та відділень було проведено 1548 перевірок по 1253 страхувальниках.

За результатами цих перевірок нараховано страхових коштів на суму 3 185,3 тис грн, у т.ч.:

- суми неприйнятих до зарахування витрат за соціальним страхуванням –2 107,7 тис. грн;

- штрафи за недотримання законодавства про соціальне страхування – 1 072,7 тис. грн;

- пеня – 4,9 тис. гривень.

Станом на 01.01.2020 страхувальниками за результатами перевірок повернуто страхових коштів на суму 3 087,8 тис. гривень.

На початок 2019 року залишок заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду становив –  4 021 ,8 тис. грн., у тому числі:

1 260,1 тис. грн. – на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;

2 761,7 тис. грн. – на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Залишок заборгованості зі сплати страхових коштів  станом на 01.01.2020 року становить – 3 667,4 грн., в тому числі:

на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 1 322,1 тис. грн.;

на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності –2 345,3 грн.

Середньоденний розмір лікарняних по Дніпропетровській області збільшився на 30% 

За підсумками 2019 року середній розмір допомоги за лікарняними від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області склав 302,7 грн за кожен день хвороби. Це на 30% більше, ніж у 2018 році.

Загалом у минулому році на фінансування допомог з тимчасової втрати працездатності було направлено 1,19 млрд гривень. Виплати отримали майже 269,7 тис працюючих.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання одного з таких страхових випадків:

- тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;

- необхідності догляду за хворою дитиною (докладніше у роз’ясненні);

- необхідності догляду за хворим членом сім'ї;

- догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

- карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

- тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

- перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм. 

 

Нарада з актуальних питань діяльності управління виконавчої дирекції Фонду

 

24 січня поточного року у приміщенні "Будинку профспілок" м.Дніпро начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області Борис Мазур та колектив управління прийняли участь у нараді з актуальних питань діяльності Управління, яка відбулась за участю  члена правління Фонду соціального страхування України  Миколи Житника, керівника Дніпропетровської обласної спілки інвалідів праці та потерпілих на виробництві «МИР» Олександра Бобкова, заслуженого лікаря України, завідуючої відділенням профпаталогії обласної лікарні ім.Мечнікова Світлани Харківської, а також представників громадських організацій потерпілих на виробництві та інвалідів праці з міст Павлоград, Кривий Ріг, Тернівка, Марганець, Першотравенськ, Жовті Води та смт.Петропавлівка (усього близько 40 присутніх).

Б.Мазур проінформував присутніх про результати роботи управління виконавчої дирекції Фонду за 2019 рік, зауважив, що Управління виконавчої дирекції Фонду є робочим органом Фонду соціального страхування України, основними завданнями якого є:

1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування;

2) надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону;

3) профілактика нещасних випадків;

4) здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності;

5) здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду

В  області створено 17 відділень управління, які провадять свою діяльність в межах та порядку, визначених Законом України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». На обліку у відділеннях управління знаходиться:

- 240 527 страхувальників;  - 969 666 застрахованих осіб; - 38 355  потерпілих;

- з них осіб з інвалідністю: І групи – 256 осіб; ІІ групи-1841 особа; ІІІ групи – 19 344 особи.

Далі Борис Васильович визначив основні задачі у роботі на 2020 рік та запевнив, що діяльність управління і надалі буде направлена на надання соціальних гарантій застрахованим особам, зокрема потерпілим на виробництві та особам з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва задля якнайшвидшого відновлення їхнього здоров’я та повернення до повноцінного, активного життя.

Микола Житник у своїй промові звернув увагу присутніх на те, що Дніпропетровська область – одна з найбільших промислових областей в Україні і є одним із основних донорів бюджету країни. Вагома частина у цій складовій належить гірничодобувній галузі, де мають місце шкідливі та небезпечні умови праці працівників, і тому в області велика кількість потерпілих на виробництві та осіб, які мають профзахворювання. Але зауважив, що діяльність управління на чолі з його начальником Борисом Мазуром направлена саме на захист та турботу про людину праці. - «Людина праці повинна бути  надійно захищена від шкідливих та небезпечних виробничих факторів. Професійне захворювання та виробничий травматизм  призводять до втрати працездатності, а у деяких випадках - до інвалідності, тому  солідарна  робота  підприємств, лікувальних закладів, профспілок та Фонду соціального страхування України повинна бути направлена на те, щоб зменшити  інвалідність і повернути людину до повноцінного життя» - сказав Микола Житник та  подякував колективу управління за плідну працю та високий професіоналізм.  До теплих слів подяки приєднався і Олександр Бобков, який побажав керівництву управління та усім  працівникам успіхів у роботі та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

  Світлана Харківська звернула увагу присутніх, що починаючи з 2001 року обласна лікарня ім..Мечнікова, зокрема відділення профпаталогії, тісно співпрацює з управлінням Фонду з питань лікування потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, завдяки чому дана категорія застрахованих осіб  своєчасно отримує якісну  та висококваліфіковану медичну допомогу. Подякувала особисто Борису Васильовичу Мазуру за чуйне ставлення до проблем потерпілих на виробництві,  надання їм необхідної допомоги та активну участь у вирішенні їхніх актуальних питань.

Віталій М’ячін виступив з інформацією щодо аналізу роботи відділень управління щодо забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами за 2018-2019 роки. Зауважив, що за підсумками 2019 України отримали 4541 застрахована особа та члени їх сімей на загальну суму 56,8 млн. грн.

Медичними та соціальними послугами протягом 2019 року було забезпечено 10457 потерпілих на загальну суму 100,46 млн. грн.

У тому числі:

- стаціонарне лікування пройшли 2141 потерпілих на суму 10 млн. грн.;

- лікарськими засобами та виробами медичного призначення було забезпечено 7866 потерпілих на суму 36,26 млн. грн.;

- санаторно – курортне лікування пройшли 2624 потерпілих на суму 36,24 млн. грн.;

- технічними та іншими засобами реабілітації було забезпечено   1043 потерпілих на суму 4,36 млн. грн.;

- інвалідними колясками було забезпечено 37 потерпілих на суму 596,4 тис. грн.;

- спеціальним медичним, постійним стороннім видами доглядів, а також побутовим обслуговуванням було забезпечено 267 потерпілих на суму 12,5 млн. грн. та ін.

Починаючи з 02.01.2020 року забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами проводиться за всіма напрямками своєчасно та у повному обсязі.

Управління та відділення працюють в межах затвердженого тимчасового кошторису на І квартал 2020 року.

На теперішній час відділеннями вже укладено 138 договорів на проходження застрахованими особами відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно–курортних закладів на загальну суму 1,8 млн. грн.

Повідомив присутніх, що управлінням вже погоджено укладання відділеннями 289 договорів для проходження потерпілими на виробництві санаторно-курортного лікування на загальну суму 4,1 млн. грн., з термінами заїздів до початку березня 2020, з них відділення вже уклали 182 договори на загальну суму 2,6 млн. грн. Наголосив, що забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами знаходиться на постійному контролі в управлінні та у начальника управління  Б.Мазура  особисто.

 

Кабмін затвердив бюджет Фонду з видатками в 29 млрд грн

29.01.2020

На засіданні 29 січня Кабінет Міністрів України затвердив бюджет Фонду соціального страхування України на 2020 рік, попередньо схвалений правлінням Фонду 26.12.2019.

Видатки Фонду у поточному році планово сягнуть 29,195 млрд гривень, з яких на матеріальне забезпечення (допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах і на поховання) та соціальні послуги – 17,32 млрд грн; на страхові витрати потерпілим на виробництві і членам їх родин – 9,775 млрд грн; на страхові витрати на медичну і соціальну допомогу – 0,577 млрд грн та ін.

Дохідна частина бюджету з урахуванням залишку коштів на початок року визначена в розмірі 29,227 млрд гривень.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше