Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон) інфорсує

Державна Податкова Служба
12.03.2025

З 1 березня фіскальні чеки – за новою формою та змістом!

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

З 1 березня 2025 року субʼєкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.

Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України*. 

Що змінилось у фіскальних чеках? 

Виключені реквізити:

- номер ID картки; 

- підпис касира; 

- підпис держателя електронного платіжного засобу.

Додано реквізити:

- засіб оплати; 

- валюта розрахунку;  

- реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну в магазинах безмитної торгівлі; 

- вміст QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО;

- код автентифікації повідомлення (MAC) чека для РРО;  

- вага одиниці тютюнового виробу (зазначається для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) при продажу у магазинах безмитної торгівлі; 

- сума решти.

* Довідково:

Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів внесені наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13», зі змінами.

 

Самостійне погашення податкового боргу/заборгованості зі сплати єдиного внеску: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних інструкцій

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (зі змінами) затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість з єдиного внеску, при заповненні реквізитів розрахункового документа у полі «Призначення платежу» мають зазначати код виду сплати «140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки. 

Так, у разі сплати:

- заборгованості з єдиного внеску у реквізиті «Призначення платежу» зазначається: 140 заборгованість з єдиного внеску;

- податкового боргу у реквізиті «Призначення платежу» зазначається: 140 податковий борг з податку (зазначається податок).

Наголошуємо, що самостійна та своєчасна сплата узгоджених грошових зобов’язань дозволить уникнути застосування заходів примусового стягнення боргу (заборгованості).

 

Скористайтесь правом на податкову знижку за допомогою електронних сервісів ДПС

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що до кінця року платники можуть скористатися правом на податкову знижку відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України. Для цього необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи на отримання податкової знижки.

Пропонуємо зробити це просто і зручно за допомогою сучасних електронних сервісів від ДПС.

В Електронному кабінеті:

  1. Увійдіть до Електронного кабінету за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua. Доступ до приватної частини надається після проходження електронної ідентифікації з використанням файлового або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису, Дія Підпису, Інтегрованої системи електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).
  2. Перевірте, чи вірно вказані адреси Вашої реєстрації та фактичного проживання. Якщо дані застарілі, подайте заяву на внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою 5ДР.
  3. Зайдіть до меню «ЕК для громадян».
  4. Оберіть вкладку «Податкова декларація» та натисніть «Створити».
  5. В анкеті, що з’явиться на екрані, визначте необхідну категорію, а саме: «особа, яка заявляє право на податкову знижку».
  6. Заповніть декларацію та додатки до неї.
  7. Додайте до декларації додатки довільного формату. Для цього у розділі VIII натисніть «+», заповніть відповідні графи та у графу «Найменування файлу документа» підтягніть файл у форматі pdf. Зверніть увагу, що кожен документ не повинен перевищувати 5 Мб.
  8. Перевірте заповнену декларацію та, якщо все вірно, натисніть «Зберегти».
  9. Підпишіть документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
  10. Направте до контролюючого органу.
  11. Перевірте отримані повідомлення: Відповідь № 1 (Повідомлення про отримання документу) та Відповідь № 2 Фінальна (Повідомлення про результати обробки декларації).

В мобільному застосунку «Моя податкова»

  1. Завантажте застосунок «Моя податкова» в App Store або Google Play (додаток може бути застосованим для будь-якого пристрою, який підтримує операційні системи Android чи iOS із відповідними версіями).
  2. Виконайте ідентифікацію онлайн з використанням файлового або хмарного кваліфікованого електронного підпису.
  3. Зайдіть у розділ «Послуги».
  4. Оберіть «Декларація про майновий стан і доходи» та натисніть «Створити».
  5. Заповніть Декларацію.
  6. Додайте необхідні документи, кожен з яких не повинен перевищувати 5 Мб. Документи можна завантажити у сканованому вигляді або фото.
  7. Перейдіть «далі», підпишіть документ та надішліть до контролюючого органу.
  8. Перевірте отримані квитанції у розділі «Повідомлення».

Користуйтесь електронними сервісами ДПС та переконайтесь у їх зручності.

 

Фізичній особі – орендодавцю податковим агентом відшкодовується сума комунальних платежів: що з ПДФО?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Згідно з Цивільним кодексом України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму

Податковим агентом платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – орендодавця щодо доходу, отриманого від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) є орендар.

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Отже, податковий агент при виплаті доходу фізичній особі – орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) ПДФО за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

 

За видобування залізних руд до загального фонду державного бюджету внесок від платників Дніпропетровщини – понад 3,5 млн грн рентної плати

Протягом січня 2025 року до загального фонду державного бюджету від платників рентної плати за видобування залізних руд надходження склали 3,5 млн гривень.

Звертаємо увагу, що платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об’єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл (п. 252.2 ст. 252 Податкового кодексу України).

 

Право на податкову знижку визначене законодавством

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує. 

► За витратами, понесеними у 2024 році, фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які не є суб’єктами господарювання, мають право на податкову знижку. Для цього необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2025 року (включно).

► Податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника ПДФО – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

► Сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу (п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу). 

► До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). 

► Сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, у разі включення до податкової знижки витрат, передбачених п.п. 166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, розраховується окремо від інших витрат та не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

► Якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Чи сплачують авансовий платіж з військового збору ФОП на загальній системі оподаткування?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 164.1.3 п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України в (далі – ПКУ) загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності згідно зі ст. 177 ПКУ, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно зі ст. 178 ПКУ.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст. 177 ПКУ.

Відповідно до положень п. 177.5 ст. 177 ПКУ фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, обліку доходів і витрат, що ведеться згідно з п. 177.10 ст. 177 ПКУ, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Враховуючи те, що сплата військового збору здійснюється у порядку, визначеному розд. IV ПКУ, який включає порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, встановлений ст. 177 ПКУ, то фізична особа – підприємець також сплачує авансовий платіж з військового збору у порядку та у строки, визначені для сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб.

 

Джерела погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України в (далі – ПКУ) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених ПКУ, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.3 ст. 87 ПКУ визначено перелік майна та коштів, які не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків.

У разі якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків (абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ).

Відповідно до п. 87.6 ст. 87 ПКУ у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.

 

Інформаційний лист № 2/2025: Щодо окремих змін до Податкового кодексу України, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях»

В інформаційному листі № 2/2025 розглянуті новації, передбачені цим законом, спрямовані на запобігання наданню неправомірної вигоди та врахуванню таких витрат при оподаткуванні.

Основні зміни:

- Забороняється враховувати витрати, пов’язані з неправомірною вигодою, для зменшення податків.

- Податкова служба та платники податків отримуватимуть повідомлення про виявлені факти можливого хабарництва.

- Платники можуть самостійно коригувати податкові зобов’язання, якщо були факти неправомірної вигоди.

- Передбачено перевірку підприємств, щодо яких є судові вироки про хабарництво.

- Фінансовий результат підприємств збільшуватиметься на суму витрат, пов’язаних із хабарями.

Також закон враховує рекомендації ОЕСР, вносячи зміни до Податкового кодексу України.

 

За якою формою подається уточнюючий Розрахунок та який порядок уточнення показників додатка 4ДФ до Розрахунку (в т. ч. за періоди до набрання чинності наказу МФУ від 24.01.2025 № 39)?

Міністерство фінансів України 24 січня 2025 року видало Наказ № 39, який набрав чинності 6 лютого 2025 року. Цей наказ вносить зміни до форми Податкового розрахунку та правил його заповнення і подання. Зокрема, зміни стосуються звітності про доходи фізичних осіб, податки, що з них утримуються, а також єдиний внесок. Оновлений порядок заповнення та подання Розрахунку затверджено ще в 2015 році Наказом № 4, до якого тепер внесено коригування.

Розрахунок за оновленою формою (відповідно до Наказу № 39) потрібно подати вперше за січень 2025 року.

До 10 лютого 2025 року звіт за IV квартал 2024 року подавався ще за старою формою, затвердженою Наказом № 4 (редакція від 02.03.2023 № 113).

Якщо платник податків самостійно знаходить помилки у поданому Розрахунку, він зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок за актуальною на момент подання формою.

Коригування поданого Розрахунку можливе:

- якщо помилку виявив сам платник;

- якщо про помилку повідомив контролюючий орган.

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021 – 2024 роки вважати відповідними такі періоди:

I квартал:

1 місяць - січень (1);

2 місяць - лютий (2);

3 місяць - березень (3);

II квартал:

1 місяць - квітень (4);

2 місяць - травень (5);

3 місяць - червень (6);

III квартал:

1 місяць - липень (7);

2 місяць - серпень (8);

3 місяць - вересень (9);

IV квартал:

1 місяць - жовтень (10);

2 місяць - листопад (11);

3 місяць - грудень (12).

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року вважати відповідними такі періоди:

для податкових агентів:

I квартал: березень (3);

II квартал: червень (6);

III квартал: вересень (9);

IV квартал: грудень (12).

При цьому коригування здійснюється в порядку, визначеному пунктом 10 цього розділу з типом «Уточнюючий»;

для платників єдиного внеску – відповідний місяць, за який здійснюється коригування.

Розрахунок вважається поданим і прийнятим, якщо його перевірено та внесено до відповідних реєстрів. Він залишається чинним до подання наступного розрахунку за той самий звітний період.

Коригування показників та реквізитів у Розрахунку можна робити як у межах одного звітного періоду, так і за попередні періоди.

Розрахунок, поданий для виправлення помилок, має містити лише ті додатки, які безпосередньо коригуються.

Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків однаковий. Вони формуються на основі попередніх Розрахунків і містять лише змінені реквізити або суми податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Також для коригування використовуються дані з повідомлень контролюючих органів про виявлені помилки.

Коригування даних у додатку 4ДФ до Розрахунку проводиться таким чином:

Розділ I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору»:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 10 указати «1» – на виключення рядка;

- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 10 указати «0» – на введення рядка;

- щоб замінити помилковий рядок, потрібно видалити помилковий рядок, заповнивши всі його графи і вказавши «1» у графі 10, а потім додати правильний рядок, заповнивши всі його графи і вказавши «0» у графі 10.

Розділ II «Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею»:

- у рядках «Оподаткування процентів – виключення» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею – виключення» – для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи помилкового рядка;

- у рядках «Оподаткування процентів» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» – відобразити правильну інформацію;

- у рядку «Військовий збір» під час проведення коригування показників додатка 4ДФ до Розрахунку за минулі періоди зазначається період, відповідно за який була подана звітність, що коригується. При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 1 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір – виключення» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Розділ ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти»:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 11 указати «1» – на виключення рядка;

- для введення або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 11 указати «0» – на введення рядка;

- для заміни помилкового рядка потрібно видалити помилкову інформацію, а потім ввести правильну. Для цього треба заповнити два рядки: перший – для виключення помилкового, другий – для введення правильного. У першому рядку в графі 11 вказується «1», у другому – «0».

Коригування реквізитів рядка 032 «Код адміністративно-територіальної одиниці» здійснюється поданням окремих Розрахунків: один для виключення помилкових даних з додатка 4ДФ, а інший для введення правильних реквізитів рядка 032. Це робиться відповідно до підпунктів 1–3 п. 11 розділу V Порядку.

 

*Контакт-центр Державної податкової служби України надає  консультації платникам податків, роз’яснення з питань податкового законодавства та допомогу у вирішенні питань, пов’язаних із податками. Загальна кількість звернень, що надійшла у минулому році сягнула цифри 1 062 448.

Як звернутися? Гаряча лінія: 0 800 501 007 (дзвінки безкоштовні). Електронна пошта: idd@tax.gov.ua. Особистий кабінет: Через електронний кабінет платника податків.

Режим роботи: Понеділок–п’ятниця, з 08:00 до 18:00.

 

Переваги застосування ПРРО

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані проводити такі операції через зареєстровані належним чином РРО/ПРРО.

Застосування ПРРО має для суб’єкта господарювання низку переваг, а саме – це можливість:

► підключення до ПРРО вагів;

► зменшення ціни на товари та послуги для постійних клієнтів;

► ведення обліку товарів: фіксування дати, часу та деталей розрахунків;

► формування звітності за будь-який період;

► сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних;

► фіксації форми оплати;

► підрахунку будь-яких податків та знижок.

 

«Податок на Google»: 12,6 млрд грн у 2024 році сплатили в Україні великі міжнародні компанії

У 2024 році міжнародні компанії-нерезиденти, які надають електронні послуги фізичним особам на митній території України, задекларували понад 12,6 млрд грн податкових зобов’язань. Це еквівалентно 130,6 млн євро або 151,2 млн доларів США. Відповідні звіти подали 125 платників, що є учасниками системи сплати так званого «податку на Google».

 Маємо значну динаміку зростання порівняно з 2023 роком:

- кількість зареєстрованих платників збільшилася на 28 осіб;

- сума податкових зобов’язань зросла майже на 5 млрд грн.

Для порівняння: за аналогічний період 2023 року звітність подали 97 платників, задекларувавши 8 млрд грн податкових зобов’язань (105,8 млн євро та 118,9 млн доларів США).

Серед компаній, які сплатили найбільші суми податку, – власники популярних інтернет-ресурсів: upwork.com, netflix.com, apple.com, facebook.com, instagram.com, valvesoftware.com, etsy.com, google.com, playstation.com, aws.amazon.com, bolt.eu. Сукупно вони задекларували та сплатили понад 10,2 млрд грн ПДВ (121,8 млн євро та 119 млн доларів США).

Загалом станом на 1 лютого 2025 року в Україні зареєстровано 131 платника ПДВ серед осіб-нерезидентів, які надають електронні послуги фізичним особам.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 208 прим. 1 Податкового кодексу України, з 1 січня 2022 року компанії-нерезиденти, які постачають електронні послуги українським фізичним особам, зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ та сплачувати 20% ПДВ з операцій постачання таких послуг.

Обов’язок реєстрації виникає, якщо протягом останніх 12 місяців загальна сума постачання перевищує 1 000 000 грн.

Запровадження цього податку сприяє наповненню бюджету та створює рівні умови для українських і міжнародних компаній, що працюють у сфері цифрових послуг.

 

Особливості звільнення від ПДB операцій з постачання товарів оборонного призначення, що здійснюються підприємствами, які є виконавцями / співвиконавцями державних контрактів (договорів)

Операції з постачання на митній території України товарів оборонного призначення підлягають звільненню від оподаткування ПДВ, згідно з підпунктом 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, якщо виконуються такі умови:

- Товари належать до визначених законом оборонних категорій і класифікуються за переліком у Податковому кодексі України.

- Постачання здійснюється в межах державного контракту (договору).

- Постачальник є виконавцем або співвиконавцем такого контракту (договору).

- Покупець – державний замовник.

Якщо ці умови не виконані, ПДВ нараховується за визначеними законодавством правилами.

Також, якщо виконавець або співвиконавець державного контракту (договору) закупив товари чи послуги з ПДВ, але використовує їх для звільнених від ПДВ операцій, то додаткових податкових зобов’язань не виникає.

Детальніше з особливостями звільнення від оподаткування ПДB операцій з постачання товарів оборонного призначення на митній території України, що здійснюються підприємствами, які є виконавцями  / співвиконавцями державних контрактів (договорів)  можна ознайомитись за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/871903.html.

Довідково.

Закон України від 17 липня 2020 року № 808-IX «Про оборонні закупівлі» із змінами і доповненнями.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Податкового кодексу України.

 

В Криворізькій ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький район) інформує.

Податківці Криворізької ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відповідали на актуальні запитання податкового законодавства під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Платники цікавились щодо подання повідомлення до ДПС при прийняті найманого працівника на роботу, щодо термінів та способів подання декларації про майновий стан і доходи, щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС та інше.

В ході сеансу «гарячої лінії» на всі поставлені питання були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.

 

На семінарі податківці Кривого Рогу розповіли про зміни в податковому законодавстві

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький район) інформує.

В приміщенні Прозорого офісу соціальних послуг Тернівської районної у місті Кривому Розі ради проведено семінар для платників податків щодо змін в податковому законодавстві.

Фахівці Криворізької ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області ознайомили присутніх з Національною стратегією доходів до 2030 року та системою управління податковими ризиками (комплаєнс-ризики) в Державній податковій службі України.

Розповіли про декларування доходів громадян отриманих у минулому році та обов’язок платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування сплачувати військовий збір та єдиний соціальний внесок.

Звернули увагу, що з 1 березня 2025 субʼєкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом.

На останнє наголосили на важливість сплати податків, зборів та платежів до бюджетів та надали відповіді на запитання, які цікавили присутніх.

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше